HİJYEN İÇİN

egit1EĞİTİMLİ PERSONEL ETİLEN
Hijyenik Çamaşır Yıkama Fabrikası’nda tüm personel eğitimden geçmiştir. Zira hijyen açısından çamaşırın içinden geçtiği her süreç ayrı bir önem taşımaktadır. Özellikle enfekte çamaşırlarda, yıkama prosedürünün hassasiyeti çamaşırhane personelinin eğitiminin belli periyodlarla tazelenmesi ve bilginin diri tutulması hayati öneme sahiptir. Aksi bir uygulama çalışan personelin sağlığı açısından da risk oluşturacaktır.


ARITILMIŞ SU
Gerçek hijyen için ilk adım çamaşır yıkamanın her aşamasında arıtılmış su kullanmaktır. Çünkü sert su temizlenen yüzeyin görünümünde bozukluklara, ömrünün kısalmasına, işlevselliğinin azalmasına, enerji kaybına ve hijyen kalitesinin düşmesini neden olur. Suda çözülmeyen bileşimler oluşturan kalsiyum ve magnezyum iyonları ve sudaki ağır metaller yüzeylere çökerek yapışır ve tekstilürünlerinde grileşme, sertleşme ve yıpranmaya yani kalıcı hasarlara yol açar. Bu nedenle ETİLEN Hijyenik Çamaşır Yıkama Fabrikası’nda, çamaşırlar ideal sertlik derecesindeki arıtılmış su ile yıkanır.

egit2LABORATUVAR
Çamaşır yıkamada kullanılan sular sertlik, demir, renk, koku vebakteriyolojik güvenlik açısından periyodik olarak denetlenmelidir. ETİLEN Hijyenik Çamaşır Yıkama Fabrikası’nı farklı kılan teknolojiye ve ar-ge çalışmalarına verdiği değerdir.